Chladivá nebo zahřívací masážní emulze?

1. 9. 2022 | Kondice

Při sportovních aktivitách se nedoporučuje požívat přírodní masážní oleje.
Ucpávají kůži a ta při výkonu (např. déletrvající běh) hůře dýchá.
Jaký masážní prostředek tedy používat při sportovní masáži?

Ke stálicím na poli masážních emulzí patří bezosporu emulze Emspoma.
Je ve sportu hojně využívaná a je i cenově přijatelná. Podle účinku rozlišujeme emulzi:

a) hřejivou – slouží k prohřátí a aktivaci organismu před výkonem. U značky Emspoma je produkt označen oranžovou barvou, tedy Emspoma-O. Obsahuje derivační látky, které způsobují roztažení podkožních cévek a dobré prokrvení kůže. U citlivějších osob je třeba připomenout na silně prohřívací účinek .

Určitě je lepší otestovat emulzi na malé ploše kůže. Nejen pouhou masáží, ale i následným pohybem. Hřejivá emulze totiž po zahřátí povrchu kůže a po lehkém zapocení začíná intenzivně hřát, pro někoho to mohou být pocity připomínající až pálení. Zejména v oblasti beder a lýtek.

b) chladivou – slouží k vyvolání pocitu chladu a osvěžení, je vhodná zejména po náročném výkonu v teplých dnech. Tato emulze zklidňuje a osvěžuje. Obsahuje mentol a těkavé látky. Protukt je označen modrou barvou – Emspoma-M.

c) relaxační – slouží jako relaxační uvolňovací emulze. Obsahuje metylsalicylát jako léčivou látku. Má protizánětlivé a protirevmatické účinky. Požívá se při masáži bolestivých šlach, kloubů a svalů. Nepoužívat u osob citlivých na salicyláty – Acylpyrin. Produkt je označen barvou zelenou. Emspoma-Z (Jan Sedmík, 1997)

Doporučujeme k přečtení:

náš Newsletter

Pin It on Pinterest